Architektura

Blog internetowy!

08
Jan

dywan shaggy

dywan shaggy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jaki chodnik zastosować dla alergika?

Uczulenie na roztocza lub rozmaite sierści są niestety typowe. Czy w pomieszczeniach, w których przebywają tacy ludzie zdrowo będzie uwzględniać dywan lub chodnik? Gorąco namawiamy do analizy!

Rzecz jasna typowy alergik wie, że lepiej będzie unikać takich pomieszczeń, w których magazynują się groźne dla nich pyłki. Na ogół do tego typu miejsc może też zaliczać się puchaty, gęsty dywan lub wykładzina. Na pewno nie jest w omawianym pomieszczeniu też chętnie widziany dywan wyprodukowany z wełny, gdyż produkt taki w początkowych miesiącach eksploatacji dość mocno pyli. Dopuszczalne jest raczej uwzględnienie sztucznych wykładzin wykonanych z nylonu albo poliestru.

Życie pokazuje, że mały dywan może być nawet we wnętrzu, z którego na stale korzysta osoba uczulona. Dlaczego? Mianowicie dywan położony w miejscu wielokrotnie uczęszczanym ‘wychwytuje’ rozmaite drobinki, sierść, dzięki temu nie roznoszą się one po całym pokoju. Oczywiście taki szary chodnik powinniśmy systematycznie prać – najlepiej, gdy jest to chodnik z niskim runem, żeby łatwo go było bez przeszkód dogłębnie odnowić.

Wybierając wykładzinę dla alergika warto dodatkowo zwrócić uwagę na jego solidność wykonania – czy z czasem runo szarego dywanu nie zacznie się kruszyć i oddawać dziwne, rozprzestrzeniające się po domu drobinki? Zdecydowanie takowe działanie nie byłoby komfortowe dla nikogo – a na pewno osoby zdradzającej powikłania z oddychaniem. Najlepszym działaniem będzie zasięgnięcie w takim zagadnieniu osoby, która aktualnie proponuje nam w sprzedaży dane modele dywaników. Zazwyczaj nie ma potrzeby od razu rezygnować z zastosowania wykładziny w planowaniu wnętrza. W naszych czasach dostępny jest tak ogromny wybór różnorodnych modeli, że każdy szybko znajdzie coś dostosowanego do jego uwarunkowań.
źródło: dywan shaggy

Categories: Architektura

Comments are closed.